Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2015-2019


Klass20192018201720162015
DSA Saga Koch

Tilde Höweler Lundin

Wilma Bergqvist  Johanna Ström  Martina Haas
HSA Gustav Hasslegren  Stefan Noble Kalle Bokvist Kristian Prior  Johan Claesson
DDA S.Koch/T.Höweler 

 T.Höweler/S.Schalin

W.Bergqvist/V.Turina

J.Ström/

S.Schalin 

W.Bergqvist/

E.Hellbe

HDA H.Hägglund/A.Jansson

 T.Åkesson/B.Sahlin

M.Ekman/G.Ström

 H.Hellbe/

S.Bergbom

 J.Claesson/

K.Bokvist

MDA M.Haas/B.Sahlin   R.Forsberg/J.Forsberg

B.Sahlin/V.Turina

H.Hellbe/

E.Hellbe

A.Munozova/

M.Öhrvall

GDA J.Jansson/A.Jansson   F.Hägglund/H.Hägglund

J.Johansson/E.Gauffin

J.Johansson/

E.Gauffin

 K.Bergbom/

J.Bergbom

DSB Louise Nielsen   Rebecca Forsberg Jennie Mattar Bogdana Moldovan Johanna Wallensten
HSB  Hampus Hägglund  Gustav Hasslegren Gustav de Hevesy Gustav de Hevesy  Elias Wiorek
DDB L.Neffler/J.Mattar A.Thorén/M.Orlando V.Turina/A.Thorén

M.Krook Wetterdal/

A.Axenhorn

B.Anglered/

P.Anglered 

HDB M.Wänlund/R.Wänlund

 G.Hasslegren/M.Pettersson

E.Wiorek/G.Hasslegren

E.Wiorek/

A.Angervall 

J.Söderblom/

A.Angervall

MDB L.Neffler/M.Zetterberg 

 S.Skeppar/N.Carlsten

W.Bergqvist/V.Turina

J.Schalin/

B.Skiöld

 R.Ullbin/

L.Ullbin

GDB M.Wahlberg/P.Wahlberg 

 S.Turina/V.Turina

G.Jarosz/E.Jarosz

J.Haas/

M.Haas

 F.Hägglund/

H.Hägglund

DSC  Anna Dandenell  Ping Höjding Helle Häversjö Anna Byström  Sara Schalin
HSC  Robert Spång  Theodor Weithz Rasmus Pedersen Patric Naeslund  Henric Babtist
 DDC A.Dandenell/S.Sten  -----  -----

-----

-----

D40 Bogdana Moldovan   Maria Seger Maria Seger

-----

-----

HS45  Patrik Nylander  Fredrik Hägglund Marcus Fogel  Patrik Talamo Magnus Söderblom
HS55 Kenneth Bergbom   Kenneth Bergbom Mikael Angervall Harald Fries  Harald Fries
HS65 Stefan Odevall   Peter Hässler Bengt Göransson Bengt Göransson  Anders Svensson
HS70 Anders Svensson   Jan Gertoft Jan Gertoft Christer Koch Avo Kask
HD65  -----

 -----

----- -----

 A.Kockum/

A.Kask

HD70 D.Danielson/B.Skånberg  D.Danielson/B.Skånberg  J.Gertoft/G.Bendz

C.Koch/

L.Lieberg

 A.Kockum/

A.Kask

F16 -----  ----- ----- Wilma Bergqvist Tilde Höweler Lundin
P16 Axel Mårtensson  Hampus Hägglund Elwin Gauffin -----  -----
F14 Louise Ternström  -----  ----- ----- Julia Thorén
P14 Carl Ternström   Axel Mårtensson  Gustav Hasslegren Linus Carlsson Halldin Gustav Hasslegren
F12 Louise Ternström  Louise Ternström Sarah Orest Emelie Wiorek Sara Schalin
P12 Victor Moazed Ernfalk  Alexander Samuelsson Victor Moazed Hampus Hägglund  Gustav Hasslegren
F10  ----- Sonja Wedenski Viveka Gardes Koutny Louise Nielsen  Emelie Wiorek
P10  Max Nylander Oskar Snällman ----- Felix Eriksson  Alvin Isaksson
Årets bragd Hampus Hägglund 

Vincent Turina

Elliot Jarosz Johanna Ström  Elias Wiorek
Fair Play Maria Quiroga  Madeleine Orlando Lundh Per Pettersson Patric Lundin Fredrik Söderblom
Svettdroppen  Mikael Zetterberg (280 games)

Oliwer Mattar (328 games)

Elliot Jarosz (312 games)

Björn Sahlin (212 games)

 Rickard Ullbin (215 games)

Pingis/minitennis  Hampus Hägglund ----- Elwin Gauffin Hugo Melin  Todd Åkesson
Dart  ----- ----- Mikael Ekman Fredrik Nielsen Christoffer Fröberg
Yatzy Irena Munozova ----- ----- ----- -----
Sten,sax,påse Vincent Turina  Helene Lindstrand Odevall Rasmus Degard Arthur Östergaard Månsson  Richard Solberg
Uppdaterad: 16 JAN 2018 18:36 Skribent: Todd Åkesson

Postadress:
Näsbyparks TK - Tennis
Bergtorpsvägen 41
18364 Täby

Besöksadress:
Bergtorpsvägen 41
18364 Täby

Kontakt:
Tel: +4687562202
E-post: This is a mailto link

Se all info